Materace Bonellowe, Materace sprężynowe bonellowe

Materac bonellowy - co to jest?

Materac bonellowy to jeden z rodzajów materacy sprężynowych. W środku znajduje się specjalny wkład sprężynowy typu bonell, czyli dwa okręgi połączone ze sobą za pomocą spirali. Całość przypomina kształt klepsydry. Sprężyny od góry i od dołu przymocowane są do bazy wykonanej ze znacznie mocniejszego drutu. Dzięki temu zachowują prawidłowy kształt i położenie. Minimalna grubość materaca to minimum 16 cm. Grubość może się zmieniać w zależności od dodatkowych wkładów np. pianki lateksowej, maty kokosowej lub pianki termoelastycznej.

Bonellowe materace do spania dzięki połączeniu ze sobą wszystkich sprężyn, wykazują sprężystość progresywną, czyli niewielki nacisk na materac wywołuje mały opór sprężyny, a duży nacisk większą siłę wypierania. Połączenie sprężyn sprawia, że nacisk wywarty w jednej części materaca, będzie odczuwalny równomiernie na całej jego powierzchni.

Materac bonellowy - dlaczego warto?

Materace bonellowe zasługują na uwagę, ponieważ wykonane są z wysokiej jakości wytrzymałych sprężyn, a dodatkowo wyróżniają się bardzo elastyczną powierzchnią i dobrze dopasowują się do ciała. Ponadto jest to jeden z bardziej wygodnych rodzajów materacy dostępnych na rynku. Jedną z największych zalet materacy bonellowych jest ich stosunkowo niska i konkurencyjna cena. Wysoka jakość w połączeniu z korzystną ceną sprawiają, że ten typ materacy jest popularny i chętnie wybierany przez konsumentów.

Charakterystyczna dla materacy bonellowych elastyczność powierzchniowa przekłada się na równomierną pracę całej konstrukcji, a taki mechanizm polecany jest szczególnie osobom, które ważą ponad 80 kg, ponieważ sprężyny minimalizują efekt zapadania się, a dodatkowo minimalizują dyskomfort, gdzie nacisk jest największy, a więc w okolicy ramion, bioder i nóg.

Aktywne filtry:

Pusto :(